Jakým
způsobem vybrat operační
systém do telefonu?


Vybíráme mobil s operačním systémem Apple iOS

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o systému Apple iOS, ale neměli jste odvahu se zeptat

Proč vybrat systém Apple iOS?

Jak vybrat telefon s Apple iOS?

Telefony s iOS

Operační systém iOS najdete výlučně na zařízeních společnosti Apple (telefony iPhone, tablety iPad). Výhodou je, že výrobce tak optimalizuje chod celého systému pouze pro několik typů zařízení, na kterých se operační systém chová velmi svižně a naprosto spolehlivě. Díky tomu nemá zároveň i příliš vysoké hardwarové nároky na jednotlivé produkty a v případě potřeby jsou velmi rychle vyřešený softwarové aktualizace.

Jedná se o velmi pokročilý operační systém, který poskytuje všem uživatelům intuitivní a příjemně jednoduché ovládání. Uživatelsky konzistentní a přívětivé rozhraní je snadno pochopitelné i pro zcela nové uživatele, kteří dokáží velmi rychle pochopit způsob myšlení, které Apple napříč systémem iOS vymyslel. Uživatel musí zároveň počítat s tím, že lze tento systém pouze minimálně přizpůsobit, a kromě úpravy pozadí nebo rozložení ikon instalovaných aplikací, nemůže systém více přizpůsobovat svým požadavkům.

Výrazná uzavřenost systému iOS se projevuje i v nabídce prostředí App Store, kde najdete ke stažení programy a hry třetích stran. Všechny dostupné aplikace se nejdříve podrobují důkladnému schvalovacímu procesu ze strany Apple a do systému nelze běžným způsobem vložit škodlivý program. Operační systém iOS, tak poskytuje všem uživatelům vysokou bezpečnost při jeho každodenním používání. Společnost Apple je natolik významným hráčem na poli mobilních OS, takže všechny důležité programy nebo nové hry jsou vždy k dispozici i pro tento operační systém.

Prozkoumejte aktuální nabídku nejlepších dotykových telefonů s Apple iOS.


Vybíráme mobil s operačním systémem Google Android

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o systému Google Android, ale neměli jste odvahu se zeptat

Proč vybrat Google Android?

Jak vybrat telefon s Google Android?

Telefony s Androidem

Google Android patří mezi zcela nejrozšířenější operační systémy na světě. Najdete jej nainstalovaný na obrovském množství zařízení (smartphony, tablety...) mnoha výrobců. Z toho důvodů musí uživatelé počítat se slabší optimalizací jednotlivých produktů, vyšší hardwarovou náročností a menší kompatibilitou zejména v případě starších zařízení. Mezi další neduhy patří i částečná nestabilita, která ovšem souvisí s používáním aplikací třetích stran, které mohou výrazně zasahovat do chodu systému.

Operační systém Google Android je zejména od verze 5.0 vysoce moderní a pokročilý systém, který nabízí uživatelům bohaté možnosti v oblasti personalizace a optimalizace celého prostředí, podle specifických potřeb každého uživatele. Je zároveň pravidlem, že téměř většina výrobců mobilních telefonů přizpůsobuje toto uživatelské prostředí svým ojedinělým způsobem a celý systém potom napříč různými zařízeními nepůsobí zcela konzistentním dojmem, tak jako je tomu u jiných operačních systémů.

Hlavní výhodou operačního systému Android od společnosti Google je výrazně široká nabídka dostupných aplikací a her. Otevřenost systému umožňuje komukoliv nabízet svoji aplikaci v oficiálním obchodě Google Play. Ovšem z velké otevřenosti systému a navíc možnosti instalovat programy z alternativních zdrojů, je kladena na bedra každého uživatele vysoká zodpovědnost v oblasti vlastního zabezpečení.

Prozkoumejte aktuální nabídku nejlepších dotykových telefonů s Google Android.


Vybíráme mobil s operačním systémem Windows Phone

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o systému Windows Phone, ale neměli jste odvahu se zeptat

Proč vybrat Windows Phone?

Jak vybrat telefon s Windows Phone?

Telefony s Windows Phone

Microsoft Windows Phone (WP) je aktuálně nejmladším operačním systémem a najdete jej nainstalovaný především na chytrých telefonech Nokia, které nově vyrábí samotná společnost Microsoft. Systém se vyznačuje vysokou optimalizací a spolehlivě funguje i na cenově dostupných telefonech se slabší hardwarovou výbavou. Nižší požadavky na hardware přinášejí pozitiva i z pohledu spotřeby baterie a telefony s Windows Phone nabízejí obecně velmi dobrou výdrž na jedno nabití.

Operační systém Windows Phone si bere to nejlepší z dostupných OS a nabízí přívětivé prostředí s minimalistickým vzhledem, které vyniká příjemnou rychlostí a jednotným UI. Hlavní část systému tvoří systém živých dlaždic, které si uživatel může přizpůsobit na hlavní ploše podle svých potřeb. Díky tomu je celková obsluha snadno pochopitelná i naprostým začátečníkům. V systému ovšem nelze počítat s větší možností přizpůsobení tak, jak to například nabízí systém Android.

Relativně nový operační systém Windows Phone nedokáže zatím nabídnout dostatečně velkou základnu aplikací nebo her jako konkurenční systémy iOS či Android. Uživatelé kteří přecházejí na WP např. z jiného operačních systému, tak mohou postrádat mnohé oblíbené programy, které doteď aktivně používali. Stejně jako v případě iOS zde platí, že z důvodů zajištění bezpečnosti společnost Microsoft dohlíží nad každou aplikací třetích stran, která se objeví na portále Windows Phone Store ke stažení.

Prozkoumejte aktuální nabídku nejlepších dotykových telefonů s Windows Phone.


Vybíráme mobil s operačním systémem BlackBerry

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o systému BlackBerry, ale neměli jste odvahu se zeptat

Proč vybrat BlackBerry?

Jak vybrat telefon s BlackBerry?

Telefony s BlackBerry

Operační systém BlackBerry OS je výlučně vytvořen pro mobilní telefony kanadského výrobce BlackBerry, dříve známého pod názvem RIM (Research in Motion). Jedná se o relativně málo rozšířený systém, který ovšem vyniká spolehlivostí i vysokou bezpečností a může být ideální pro nasazení do firemního nebo korporátního prostředí. Zaměření operačního systému vychází především z podpory pro zařízení kombinující dotykový displej a hardwarovou QWERTY klávesnici.

Operační systém BlackBerry (BB) umožňuje uživatelům kombinovat ovládání zejména za pomoci dotykových gest a klávesových zkratek. Výsledkem je opravdu rychlé a intuitivní prostředí, které vyniká jednoduchou obsluhou, ale i funkčním multitaskingem. Ústředním bodem celého systému je efektivní nástroj BlackBerry Hub, který přehledně dohlíží nad všemi komunikačními kanály (sociální sítě, e-maily, SMS zprávy...).

BlackBerry OS nemůže počtem svých aplikací v žádném případě konkurovat operačním systémům, které jsou aktuálně dostupné na našem trhu. V nabídce oficiálního obchodu BlackBerry World pak samozřejmě najdete spíše zastoupení pracovním programů než her. Vzhledem k nejasné budoucnosti společnosti BlackBerry nelze ani předpokládat, že časem dojde k výraznému zlepšení. Menší náplastí je tedy alespoň podpora některých aplikací ze systému Android, které lze snadno spouštět v bezpečném režimu na BB10.

Prozkoumejte aktuální nabídku nejlepších dotykových telefonů s BlackBerry OS.

Nakupujte výhodně pouze v e-shopech, které zároveň nabízejí
nízkou cenu a dopravu zdarma

 Prozkoumat nabídkyCopyright 2015 - 2016 PruvodceNakupem.cz, Všechna práva vyhrazena

Webdesign a SEO © 2015 MK